Site Overlay

Psychoterapia

„Najgorszy jest lęk przed czymś, czego nie można nazwać.” Janusz L. Wiśniewski „Samotność w sieci”

Zastanawiasz się nad podjęciem psychoterapii?
Rozważasz wizytę u psychologa?
Świetnie!
Skoro jesteś na tej stronie, pierwszy krok masz już za sobą!
Motywacja to bardzo ważny element procesu zmiany. Kiedy decydujesz się spróbować podjąć wyzwanie jakim jest konsultacja z psychologiem lub psychoterapeutą, ważne jest Twoje poczucie bezpieczeństwa.

Czy psycholog wzbudza Twoje zaufanie?
Czy czujesz się wysłuchany i zrozumiany?

Na te, i szereg innych pytań oraz wątpliwości, znajdziesz odpowiedź w trakcie pierwszych naszych spotkań, tzw. konsultacyjnych.
Mają one na celu nasze zapoznanie się, określenie Twoich potrzeb, nazwanie tego z czym przychodzisz, ale też dadzą Ci możliwość zweryfikowania, czy będę dla Ciebie odpowiednim terapeutą.

Takie spotkania są również szansą dla mnie. Szansą na to, że w profesjonalny i w pełni bezpieczny dla Ciebie sposób będę mogła określić, czy podejmę się współpracy z Tobą, czy też korzyścią dla Ciebie będzie podążenie inną drogą – którą, jeśli zajdzie taka potrzeba, zasugeruję.

Standardowa wizyta (również ta konsultacyjna) trwa 45 minut. Najlepiej, gdy sesje odbywają się o stałej godzinie, raz w tygodniu.
Może zdarzyć się tak, że będziesz potrzebować częstszych spotkań- nie będzie z tym problemu, ponieważ każdy plan terapeutyczny ustalam indywidualnie z Pacjentem.